Антена 5 Тим

Мартин

Мартин Делимитов

Програмски реализатор, Ди Џеј

Како најмлад член на Антена 5 Радио (од 2006 .) Мартин се естаблираше во своето љубено радио рекордно брзо, како и на музички, така и на физички план од тогаш неговата желба за слушање и пуштање музика расте се повеќе како и неговата желба да не биде на диета Free download my new mix "Through The Stars" http://www29.zippyshare.com/v/79497384/file.html

martin@antenna5.fm
Стил
Dance, Rock
Фаворити
Linking Park, Korn, Chicane, George Michael, Simply Red
Специјалност
DJ
Песни
Chicane – Autumn Tactics, Linking Park – One Step Closer, George Michael – Fast love
Музички времеплов
  • 1975-Led Zeppelin добиваат златен сертификат за "Physical Graffiti".
  • 1999 - nekoj nastan
  • 1989-на водачот на Aerosmith, Steven Tyler и сопругата Theresa им се раѓа ќерката Chelsea Anna.
  • 1999 - nekoj nastan
  • 1973-во њујоршкиот оддел за имигранти прекината е визата на John Lennon пет дена откако беше одобрена.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје