Антена 5 Тим

Ива

Ивана Србиноска

Музички новинар

iva@antenna5.fm
Стил
Pop, rock, dance
Фаворити
Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers, The National
Специјалност
Музички новинар
Песни
Robbie Williams- Feel, Stereophonics- Maybe Tomorrow; Malcolm McLaren- Jazz is Paris
Музички времеплов
  • 1978 - UK No.1 John Travolta & Olivia Newton-John 'Summer Nights'
  • 1995 - UK No.1 Simply Red 'Fairground' (нивни прв бр.1, а 15-ти сингл во кариерата).
  • 1947 - Роден е Marc Bolan, гитарист, пејач и текстописец во T Rex.
  • 1989 - Tina Turner го добива вториот британски бр.1 албум 'Foreign Affair'.
  • 1995 - USА No.1 Mariah Carey 'Fantasy' (прв хит од женски изведувач што дебитира директно на првото место на американската синглска листа)
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје