Антена 5 Тим

Никифор

Никифор Стоилков

Програмски реализатор, Ди Џеј

Еден од најдобрите македонски live act DJ

djniki4100@hotmail.com
Стил
progressive - tech - house
Фаворити
Hernan Cattaneo, John Digweed, Sasha
Специјалност
DJ
Песни
Iio  Rapture (Deep Dish)
Музички времеплов
  • 1997 - По повод 20-годишнината од смртта на Elvis Presley, над 30.000 обожаватели се собираат во Мемфис, Тенеси за да учествуваат во 10-минутното кружење во знак на жалост околу неговиот гроб.
  • 1953 - Роден е James Taylor од Kool & The Gang.
  • 1980 - Родена е Venessa Carlton (2002 UK No.6 'A Thousand Miles').
  • 1975 - UK No.1 Stylistics 'Can't Give You Anything (But My Love)'
  • 1962 - Pete Best е отпуштен од Beatles и е заменет со Ringo Starr.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје