Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1943 - Роден е David Walkes, дел од Gary Lewis and the Playboys.
  • 1964 - Beach Boys го добиваат првиот американски бр1 албум 'Beach Boys Concert'.
  • 1984 - USА No.1 Lionel Richie 'Hello'.
  • 1971 - Mick Jagger се жени со Bianca Macias. Се разведуваат по 6 години.
  • 2003 - На 57 години умира басистот на Jimi Hendrix Experience, Noel Redding.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје