Антена 5 Тим

Соња Панда

Соња Пандиловска

Музички новинар

Меѓу ветераните (по години) во екипата. Бидејќи сум голема спанка ми доделија попладневна смена. Кога не спијам сакам да се гушкам со мојата мачка Маза, да гледам DVD концерти, да играм табла и да се дружам со откачената екипа на Антена 5.

sonja@antenna5.fm
Стил
Pop, Rock, Dance
Фаворити
Robbie Williams, U2, Depeche Mode, The Beatles, David Bowie, Annie Lennox
Специјалност
Од се по нешто
Песни
Robbie Williams  “Feel”; Edwyn Collins – “A Girl Like You”; Nirvana – “The Man Who Sold The World”; Paul Van Dyk – “Let Go”
Музички времеплов
  • 1975 - Peter Gabriel објавува дека ги напушта Genesis за да започне соло кариера.
  • 1958 - Родена е пејачката и актерка Madonna Louise Veronica Ciccone или само Madonna.
  • 1986 - USА No.1 Madonna 'Papa Don't Preach'
  • 1962 - Pete Best е отпуштен од Beatles и е заменет со Ringo Starr.
  • 1985 - Во Малибу Madonna се мажи со актерот Sean Penn. Се разведуваат следната година.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје