Антена 5 Тим

Томи

Томислав Јовановски

Систем администратор

tomi@antenna5.fm
Стил
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1936 - Роден е Levi Stubbs, вокалист во Four Tops (1965 US No.1 'I Can't Help Myself', 1967 UK No.6 'Standing In The Shadows of Love').
  • 1987 - USА No.1 Kim Wilde 'You Keep Me Hanging On'
  • 2002 - Од предозираност со дрога на 49 години умира Dee Dee Ramone, гитарист во Ramones.
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје