Антена 5 Тим

Мартин

Мартин Делимитов

Програмски реализатор, Ди Џеј

Како најмлад член на Антена 5 Радио (од 2006 .) Мартин се естаблираше во своето љубено радио рекордно брзо, како и на музички, така и на физички план од тогаш неговата желба за слушање и пуштање музика расте се повеќе како и неговата желба да не биде на диета Free download my new mix "Through The Stars" http://www29.zippyshare.com/v/79497384/file.html

martin@antenna5.fm
Стил
Dance, Rock
Фаворити
Linking Park, Korn, Chicane, George Michael, Simply Red
Специјалност
DJ
Песни
Chicane – Autumn Tactics, Linking Park – One Step Closer, George Michael – Fast love
Музички времеплов
  • 2001 - UK No1 Emma Bunton “What Took You So Long 2 w.
  • 1975 - Minnie Riperton добива златен сертификат за "Lovin' You".
  • 1973 - премиера на документарецот и автобиографија на Neil Young, "Патување низ минатото"
  • 1989 - USA No1 Roxette “The Look” 1 w.
  • 1947 - роден е Стив Хоуф, гитарист на Yes
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје