Антена 5 Тим

Коста

Коста Јаневски

Менаџер

kosta@antenna5.fm
Стил
slow, pop, soul
Фаворити
Julio Iglesias
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1985 - Во Малибу Madonna се мажи со актерот Sean Penn. Се разведуваат следната година.
  • 1980 - Родена е Venessa Carlton (2002 UK No.6 'A Thousand Miles').
  • 1915 - Роден е Al Hibbler, познат по оригиналната изведба на 'Unchained Melody'.
  • 1986 - USА No.1 Madonna 'Papa Don't Preach'
  • 1984 - Родена е Keisha Buchanan од Sugababes (2002 UK No.1 'Round Round', 2002 UK No.2 албум 'Agels With Dirty Faces').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје