Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1978-USA No1 Andy Gibb - (Love Is) Thicker Than Water
  • 1973-Pink Floyd започнуваат три неделна турнеја како промоција на новиот албум "The Dark Side of the Moon".
  • 1963-роден е Jason Newsted од Metallica
  • 1944-во Охајо роден е Bobby Womack. Неговата песна It’s All Over Now е еден од првите хитови на Rolling Stones
  • 1972-Badfinger добиваат златен серификат за "Day after Day", еден ден откако Harry Nillson постигнува златен тираж со преработката на нивниот хит "Without You".
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје