Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1976 - Cliff Richard започнува турнеја низ Русија. Првиот концерт е во Салата на Октомвриската револуција во Ленинград.
  • 1985 - Во Малибу Madonna се мажи со актерот Sean Penn. Се разведуваат следната година.
  • 1953 - Роден е James Taylor од Kool & The Gang.
  • 1977 - Elvis Presley пронајден е мртов на подот во бањата на неговата девојка Ginger Alden. Починал на 42 години од срцев удар додека во бањата ја читал книгата 'Научна потрага по Исус'.
  • 1962 - Pete Best е отпуштен од Beatles и е заменет со Ringo Starr.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје