Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1995 - UK No1 Take That “Back For Good” 4 w
  • 2000 - USA No1 Santana feat. Product G&B “Maria Maria” 10 w.
  • 1989 - USA No1 Roxette “The Look” 1 w.
  • 1975 - Minnie Riperton добива златен сертификат за "Lovin' You".
  • 1947 - роден е Стив Хоуф, гитарист на Yes
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје