Антена 5 Тим

Никифор

Никифор Стоилков

Програмски реализатор, Ди Џеј

Еден од најдобрите македонски live act DJ

djniki4100@hotmail.com
Стил
progressive - tech - house
Фаворити
Hernan Cattaneo, John Digweed, Sasha
Специјалност
DJ
Песни
Iio  Rapture (Deep Dish)
Музички времеплов
  • 1977 - Elvis Presley пронајден е мртов на подот во бањата на неговата девојка Ginger Alden. Починал на 42 години од срцев удар додека во бањата ја читал книгата 'Научна потрага по Исус'.
  • 1975 - UK No.1 Stylistics 'Can't Give You Anything (But My Love)'
  • 1962 - Pete Best е отпуштен од Beatles и е заменет со Ringo Starr.
  • 1953 - Роден е James Taylor од Kool & The Gang.
  • 1985 - Во Малибу Madonna се мажи со актерот Sean Penn. Се разведуваат следната година.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје