Антена 5 Тим

Марио

Марјан Гушев

Менаџер

Стил
rock, pop, dance
Фаворити
Dire Straits, Chris Rea
Специјалност
Компјутери
Песни
Музички времеплов
  • 1985 - бродвејско деби за мјузиклот “Big River” на Roger Miller.
  • 1874 - Џуљермо Маркони го пронашол радиото. Прв слушател на првата радио програма е неговата жена.
  • 1987 - UK No1 Madonna”La Isla Bonita” 2 w.
  • 1992 - USA No1 Kris Kross “Jump” 8 w.
  • 1968 - Beatles одбиваат да настапат за англиската кралица на шоуто на фондацијата British Olympic Appeal, причина – не пеат на добротворни концерти.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје