Антена 5 Тим

Томи

Томислав Јовановски

Систем администратор

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1968 - UK No.1 Esther & Abi Ofarim 'Cinderella Rockefella'
  • 1974 - Пејачот и текстописецот Bobby Bloom смртно се застрелува во главата. Имал 28 години (1970 USА No.8 & UK No.3 'Montego Bay').
  • 1970 - Во интервју за New Musical Express, Peter Green од Fleetwood Mac изјавува дека сака да се откаже од своето целосното богатство. По неколку години ќе биде пренесен во ментална болница.
  • 1986 - George Michael објавува дека во текот на летото Wham! Официјално ќе се разидат.
  • 1977 - Додека настапувал во живо на концерт, Ray Charles е нападнат од член на публиката кој се обидел да го удави со јаже.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје