Антена 5 Тим

Коста

Коста Јаневски

Менаџер

Стил
slow, pop, soul
Фаворити
Julio Iglesias
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 2002 - на 30 години во сообраќајка загинува Lisa "Left Eye" Lopes, од женската Р&Б група TLC.
  • 1977 - Elvis Presley настапува во Мичиген. Снимката од концертот ќе биде последното нешто снимено од Кралот.
  • 1964 - на билбордовата Hot 100 листа доаѓа Dionne Warwick со "Walk on By".
  • 1999 - откако бил застрелан неколку пати и пренесен во болница Roger Troutman починува на 47 години.
  • 1918 - родена е Ella Fitzgerald, позната по т.н. скат пеење.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје