Антена 5 Тим

Никифор

Никифор Стоилков

Програмски реализатор, Ди Џеј

Еден од најдобрите македонски live act DJ

Стил
progressive - tech - house
Фаворити
Hernan Cattaneo, John Digweed, Sasha
Специјалност
DJ
Песни
Iio  Rapture (Deep Dish)
Музички времеплов
  • 1970 - UK No.1 Simon & Garfunkel 'Bridge Over Troubled Water'
  • 1957 - Родена е Cindy Wilson од B-52's (1990 UK No.2 & USА No.3 'Love Shack').
  • 1976 - UЅА No.1 Rhythm Heritage 'Theme From SWAT'
  • 1981 - UЅА No.1 Eddie Rabbitt 'I Love A Rainy Night'
  • 1970 - Во интервју за New Musical Express, Peter Green од Fleetwood Mac изјавува дека сака да се откаже од своето целосното богатство. По неколку години ќе биде пренесен во ментална болница.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје