Антена 5 Тим

Ива

Ивана Србиноска

Музички новинар

Стил
Pop, rock, dance
Фаворити
Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers, The National
Специјалност
Музички новинар
Песни
Robbie Williams- Feel, Stereophonics- Maybe Tomorrow; Malcolm McLaren- Jazz is Paris
Музички времеплов
  • 1943 - Роден е Reg Presley од The Troggs (1966 US No.1 & UK No.2 'Wild Thing'). Автор на класиката 'Love Is All Around' со која Wet Wet Wet во 1994 година поминаа 15 недели на првото место на британската топ листа.
  • 1965 - Beatles се меѓу оние што се одликувани од Кралицата на нејзиниот роденден. Член на парламентот изјавува 'Британското кралство ме стави на исто ниво со група вулгарни глупаци'.
  • 1982 - UK No.1 Adam Ant 'Goody Two Shoes'
  • 1993 - UK No.1 UB40 ('I Can't Help) Falling In Love With You'
  • 2000 - Sinead O'Connor јавно открива дека е лезбијка.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје