Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1970 - UK No.1 Simon & Garfunkel 'Bridge Over Troubled Water'
  • 1998 - UK No.1 Cornershop 'Brimful Of Asher'
  • 1977 - Додека настапувал во живо на концерт, Ray Charles е нападнат од член на публиката кој се обидел да го удави со јаже.
  • 1998 - UЅА No.1 Celine Dion 'My Heart Will Go On'
  • 1966 - Роден е Ian Brown, вокалист во Stone Roses (1989 UK No.8 'Fool's Gold', 1989 албум 'The Stone Roses') и соло изведувач (1998 UK No.5 'My Star').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје