Музички времеплов
  • 1986 - George Michael објавува дека во текот на летото Wham! Официјално ќе се разидат.
  • 1968 - UK No.1 Esther & Abi Ofarim 'Cinderella Rockefella'
  • 1942 - Роден е Brian Jones, гитарист во Rolling Stones.
  • 1972 - George и Patti Harrison преживуваат сообраќајна несреќа. Patti неколку денови е во несвест.
  • 1998 - UЅА No.1 Celine Dion 'My Heart Will Go On'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје