Camila Cabello feat. Young Thug - Havana


Музички времеплов
  • 1997 - Lawrence Payton од Four Tops умира на 59 години од рак на белите дробови.
  • 1960 - Роден е John Taylor, басист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • 1999 - UK No.1 Vengaboys 'Boom, Boom, Boom, Boom!'
  • 1942 - Роден е Brian Wilson од Beach Boys (1966 UK & US No.1 'Good Vibrations' и уште 25 други британски топ 40 хитови).
  • 1992 - US No.1 Mariah Carey 'I'll Be There'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје