Kadebostany - Mind If I Stay


Музички времеплов
  • 1981 - Stars on 45 доаѓаат на првото место на американската топ листа со медли од најголемите хитови на Beatles.
  • 1937 - Роден е Jerry Keller (1959 UK No.1 & US No. 14 'Here Comes Summer').
  • 1997 - Lawrence Payton од Four Tops умира на 59 години од рак на белите дробови.
  • 1960 - Роден е John Taylor, басист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • 1992 - US No.1 Mariah Carey 'I'll Be There'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје