5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1981 - британскиот прогресивен рок бенд Yes најавува распад. Подоцна ќе се реобединуваат уште неколку пати.
  • 1992 - UK No1 Right Said Fred “Deeply Dippy” 3 w.
  • 1987 - USA No1 Aretha Franklin & George Michael “I Knew You Were Waiting” 2 w.
  • 1975 - премиера на специјална ТВ емизија за Alice Cooper, "Welcome To My Nightmare: The Making Of A Record Album".
  • 1981 - UK No1 Buck’s Fizz “Making Your Mind Up” 3 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје