Halsey - Without Me


Музички времеплов
  • 1964 - Роден е MC Darryl 'D' McDaniels од Run-DMC.
  • 1980 - UK No.1 Mash 'Theme From M*A*S*H* (Suicide Is Painless)
  • 1997 - UK No.1 Eternal 'I Wanna Be The Only One'
  • 1947 - Роден е Junior Campbell од Marmalade (1969 UK No.1 'Ob-La-Di Ob-La-Da').
  • 1986 - Peter Gabriel го добива вториот британски бр. 1 албум 'So' на кој се хитовите 'Sledgehammer' и дуетот со Kate Bush, 'Don't Give Up'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје