Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1951 - Родена е Ann Wilson, вокалистка Heart (1987 US No.1 & UK No.3 'Alone').
  • 1959 - Роден е Mark Debarge од Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1963 - Родена е пејачката и танчерка Paula Abdul (1990 US No.1 & UK No.2 'Opposites Attract' и уште 5 други американски бр.1 хитови. 1989 албум 'Forever Your Girl' со кој била 10 недели на првото место на американската топ листа).
  • 1967 - На интервју Paul McCartney признава дека земал дрога LSD.
  • 1968 - UK No.1 Rolling Stones 'Jumpin' Jack Flash'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје