5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1960 - Роден е Mark Reilly, Matt Bianco (1988 UK No.11 'Don't Blame It On That Girl').
  • 1988 - UK No.1 Kylie Minogue 'I Should Be So Lucky'
  • 1988 - UЅА No.1 Expose 'Seasons Change'
  • 1960 - Jimi Hendrix дебитира во живо со настапот на концерт во Гимназија во Сиетл.
  • 1967 - Роден е Kurt Cobain, гитарист и вокалист во Nirvana (1991 UK No.7 & 1992 USА No.6 'Smells Like Teen Spirit' од албумот 'Nevermind', кој мине над 2 години на британската топ листа).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје