Like I Love You - Lost Frequencies


Музички времеплов
  • 1985 - Родена е Volkova Olegovna од Tatu (2003 UK No.1 'All The Things She Said)'.
  • 1988 - UЅА No.1 Expose 'Seasons Change'
  • 1978 - UK No.1 Abba 'Take A Chance On Me'
  • 1993 - Buddy Holly & Crickets доаѓа на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Words of Love'.
  • 1980 - Bon Scott од AC/DC проглсен е за мртов кога е донесено неговото тело во лондонска болница, по голема пијанка. Според лекарите, пејачот се опијанил до смрт.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје