David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 1956 - Роден е Steve Hogarth од Marillion (1985 UK No.2 'Kayleigh').
  • 1966 - Роден е Mike Inez од Alice In Chains
  • 1977 - Talking Heads настапуваат во Лондон. Brian Eno е во публиката и воодушевен, решава да им биде продуцент.
  • 1960 - Родена е Shelley Preston од Bucks Fizz.
  • 1988 - USA No.1 Gloria Estefan & Miami Sound Machine 'Anything For You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје