Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1988 - UK No.1 Kylie Minogue 'I Should Be So Lucky'
  • 1994 - Tori Amos доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Under The Pink'.
  • 1993 - Buddy Holly & Crickets доаѓа на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Words of Love'.
  • 1964 - UK No.1 Bachelors 'Diane'
  • 1960 - Роден е Mark Reilly, Matt Bianco (1988 UK No.11 'Don't Blame It On That Girl').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје