Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1960 - Jimi Hendrix дебитира во живо со настапот на концерт во Гимназија во Сиетл.
  • 1967 - Роден е Kurt Cobain, гитарист и вокалист во Nirvana (1991 UK No.7 & 1992 USА No.6 'Smells Like Teen Spirit' од албумот 'Nevermind', кој мине над 2 години на британската топ листа).
  • 1964 - UK No.1 Bachelors 'Diane'
  • 1972 - Chicory Tip доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Son Of My Father'.
  • 1991 - Bob Dylan добива награда за животно дело на 33-то доделување на Греми наградите.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје