Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1973-во авионска несреќа загинува менаџерот на Jimmy Hendrix, Mike Jeffrie.
  • 1983-USA No1 Michael Jackson – Billie Jean
  • 1955-Elvis Presley го има своето ТВ деби на регионалното шоу "The Louisiana Hayride".
  • 1974-првиот соло албум на Gregg Allman, "Laid Back" достигнува златен тираж и ги поттикнува гласините дека Allmans се распаѓаат.
  • 1958-роден е Andy Gibb.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје