Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1963 - роден е синот на Синтија и Џон Ленон, Џулиен за кого Пол Макартни ќе ја напише Hey Jude.
  • 1995 - UK No1 Take That “Back For Good” 4 w
  • 1947 - роден е Стив Хоуф, гитарист на Yes
  • 2001 - UK No1 Emma Bunton “What Took You So Long 2 w.
  • 1994 - на 27 години се самоубива лидерот на Nirvana и водач на гранџ генерацијата, Kurt Cobain.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје