Музички времеплов
  • 1965 - Тапанистот на Rolling Stones, Charlie Watts купува куќа од 16 век.
  • 1996 - Одликувања од британската Кралица добиваат продуцентот George Martin и Van Morrison.
  • 1973 - Пејачот Ian Gillan ги напушта Deep Purple на крајот на турнејата низ Јапонија.
  • 1999 - Michael Jackson паѓа и се здобива со неколку повреди откако се срушил мост на сцената на концерт во Германија. За време на несреќата Jacko ја пеел 'Earth Song'.
  • 1991 - Cher се искачува на првото место на британската албумска листа со 'Love Hurts'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје