Calvin Harris and Sam Smith - Promises


Музички времеплов
  • 1979 - По расправија со издавачката компанија, Tom Petty објавува банкрот и долг од 575.000 долари. По ова следува долготраен судски процес со компанијата.
  • 1999 - UK No.1 Shanks & Bigfoot 'Sweet Like Chocolate'
  • 1967 - Роден е Junior Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1974 - George Harrison го објавува лансирањето на сопствената издавачка куќа 'Dark Horse'
  • 2002 - Во Лондон е премиерата на претставата 'Up For Grabs' со Madonna во главната улога. Публиката се жали дека гласот и бил тивок и не се разбирале репликите што ги кажува.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје