David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 1951 - Родена е Bonnie Pointer од Pointer Sisters. Jump For My Love
  • 1959 - Роден е Richie Sambora, гитарист во Bon Jovi.
  • 1992 - Во продажба пуштена е колекција од вратоврски дизајнирани од Jerry Garcia од Grateful Dead. Една купува и американскиот претседател Bill Clinton.
  • 1996 - Jonathan Melvoin од Smashing Pumpkins умира на 34 години од предозираност со дрога.
  • 1959 - Родена е пејачката и текстописец Susanne Vega. Luca
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје