Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 2002 - UK No.1 Ronan Keating 'If Tomorrow Never Comes'
  • 1948 - Роден е Steve Winwood, вокалист и клавијатурист во Spencer Davis Group, Traffic, Blind Faith, а познат и како соло изведувач.
  • 2001 - Умира пејачот и ТВ презентер Perry Como.
  • 1943 - Роден е David Walkes, дел од Gary Lewis and the Playboys.
  • 1990 - UK No.1 Adamski & Seal 'Killer'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје