Klingande - Wonders


Музички времеплов
  • 1971 - Mick Jagger се жени со Bianca Macias. Се разведуваат по 6 години.
  • 1984 - USА No.1 Lionel Richie 'Hello'.
  • 2003 - На 57 години умира басистот на Jimi Hendrix Experience, Noel Redding.
  • 1964 - Beach Boys го добиваат првиот американски бр1 албум 'Beach Boys Concert'.
  • 1990 - UK No.1 Adamski & Seal 'Killer'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје