Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 1948 - Роден е Steve Winwood, вокалист и клавијатурист во Spencer Davis Group, Traffic, Blind Faith, а познат и како соло изведувач.
  • 1984 - USА No.1 Lionel Richie 'Hello'.
  • 1967 - Во Велика Британија издаден е деби албумот на Jimi Hendrix, 'Are You Experienced'.
  • 1990 - UK No.1 Adamski & Seal 'Killer'
  • 2003 - На 57 години умира басистот на Jimi Hendrix Experience, Noel Redding.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје