5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 2002 - UK No.1 Ronan Keating 'If Tomorrow Never Comes'
  • 1943 - Роден е David Walkes, дел од Gary Lewis and the Playboys.
  • 1984 - USА No.1 Lionel Richie 'Hello'.
  • 1967 - Во Велика Британија издаден е деби албумот на Jimi Hendrix, 'Are You Experienced'.
  • 1971 - Mick Jagger се жени со Bianca Macias. Се разведуваат по 6 години.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје