Like I Love You - Lost Frequencies


Музички времеплов
  • 1990 - UK No.1 Adamski & Seal 'Killer'
  • 2002 - UK No.1 Ronan Keating 'If Tomorrow Never Comes'
  • 1971 - Mick Jagger се жени со Bianca Macias. Се разведуваат по 6 години.
  • 1948 - Роден е Steve Winwood, вокалист и клавијатурист во Spencer Davis Group, Traffic, Blind Faith, а познат и како соло изведувач.
  • 1984 - USА No.1 Lionel Richie 'Hello'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје