Музички времеплов
  • 1983 - Tom Evans од Badfinger си извршил самоубиство бесејќи се.
  • 1979 - Marianne Faithfull е уапсена на аеродром во Осло, Норвешка, зашто поседувала марихуана, а во 87ма на истиот ден Sly Stone е обвинет заради поседување кокаин во Санта Моника.
  • 1991 - UK No.1 Michael Jackson 'Black or White'
  • 1976 - По 10 часа од последното апсење, Jerry Lee Lewis повторно е уапсен зашто се заканувал со пиштол пред имотот на Elvis Presley, Graceland, во Мемфис, барајќи да го види 'Кралот'.
  • 1991 - USА No.1 Michael Bolton 'When A Man Loves A Woman'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје