Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1986 - USА No.1 Madonna 'Papa Don't Preach'
  • 1997 - По повод 20-годишнината од смртта на Elvis Presley, над 30.000 обожаватели се собираат во Мемфис, Тенеси за да учествуваат во 10-минутното кружење во знак на жалост околу неговиот гроб.
  • 1997 - UK No.1 Will Smith 'Men In Black'
  • 1958 - Родена е пејачката и актерка Madonna Louise Veronica Ciccone или само Madonna.
  • 1968 - Роден е раперот LL Cool J.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје