26. Yves V feat. Afrojack and Icona Pop - We Got That Cool


Музички времеплов
  • 1973 - USА No.1 Roberta Flack 'Killing Me Softly With His Song'
  • 1969 - Со настапот во Royal Albert Hall, Jimi Hendrix Experience го имаат последното појавување во живо во В.Британија.
  • 1942 - Роден е Paul Jones, пејач и свирач на армоника во Manfred Mann, актер и радио презентер (1964 UK & USА No.1 'Do Wah Diddy Diddy).
  • 1959 - Роден е Colin Farley од Cutting Crew (1987 USА No.1 & 1986 UK No.4 'I Just Died In Your Arms Tonight').
  • 1992 - На Хаваи во брак стапуваат Kurt Cobain и Courtney Love. Според весниците, парот очекува бебе во септември.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје