9. Ellie Goulding feat. Juice WRLD - Hate Me


Музички времеплов
  • 1977 - UK No 1 Abba “Knowing Me Knowing You” 5 w.
  • 1941 - роден е Leon Russell.
  • 1939 - роден е Marvin Gaye.
  • 1997 - Joni Mitchell повторно се поврзува со ќерката Kilauren Gibb, која пред 32 години ја дала на посвојување.
  • 1960 - Американската национална асоцијација за музичка трговија ги додоелува своите први награди. Elvis Presley е именуван за најтиражен машки, а Connie Francis за најтиражен женски изведувач.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје