20. Taylor Swift - You Need To Calm Down


Музички времеплов
  • 1973 - USА No.1 Roberta Flack 'Killing Me Softly With His Song'
  • 1969 - Со настапот во Royal Albert Hall, Jimi Hendrix Experience го имаат последното појавување во живо во В.Британија.
  • 1957 - Buddy Holly снима нова верзија на 'That'll Be The Day'. Насловот е фраза што ја изговара John Wayne во филмот 'The Searchers'.
  • 1959 - Роден е Colin Farley од Cutting Crew (1987 USА No.1 & 1986 UK No.4 'I Just Died In Your Arms Tonight').
  • 1990 - Тин идолот од 50-те, Johnnie Ray, умира од компликации со црниот дроб. Во периодот од 1952 до 1960 година постинал 20-ина топ 40 хитови меѓу кои и 'Just Walking In The Rain'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје