Calvin Harris and Sam Smith - Promises


Музички времеплов
  • 1991 - Status Quo влегуваат во Гинисовата книга на рекорди, зашто во еден ден, во период од 12 часа, имале настапи на 4 различни локации: во Шефилд, Глазгов, Бирмингем и Лондон.
  • 1980 - Bob Marley колапсира додека џогира во њујоршкиот Central Park. Открива дека е заболен од рак.
  • 1961 - 21-годишниот Bob Dylan за само еден ден го снима својот деби албум. Цената за изнајмување на студиото била 400 долари.
  • 1989 - Bangles објавуваат дека се распаѓаат. Ќе се реоформат во 2000 година.
  • 1934 - Роден е канадскиот пејач и поет Leonard Cohen. Dance Me To The End Of Love
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје