5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1980 - UK No.1 Mash 'Theme From M*A*S*H* (Suicide Is Painless)
  • 1952 - Роден е Karl Bartos од Kraftwerk.
  • 1969 - Plastic Ono Band ја снима 'Give Peace A Chance' додека трае кампањата 'во кревет' во канадски хотел.
  • 1964 - Роден е MC Darryl 'D' McDaniels од Run-DMC.
  • 1976 - The Who влегуваат во Гинисовата книга на рекорди како сопстевници на најгласниот рок концерт од 120 децибели.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје