Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 1963 - роден е синот на Синтија и Џон Ленон, Џулиен за кого Пол Макартни ќе ја напише Hey Jude.
  • 1994 - на 27 години се самоубива лидерот на Nirvana и водач на гранџ генерацијата, Kurt Cobain.
  • 1991 - покрената е тужба против Virgin Records зашто Paula Abdul наводно не пее во целост на нејзиниот албум "Forever Your Girl". Virgin го добиваат спорот.
  • 1975 - Minnie Riperton добива златен сертификат за "Lovin' You".
  • 1973 - премиера на документарецот и автобиографија на Neil Young, "Патување низ минатото"
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје