Benny Blanco and Calvin Harris - I Found You


Музички времеплов
  • 2003 - Членката на Destiny’s Child, Beyonce започнува 5-неделен престој на првото место на британската албумска листа со соло албумот ‘Dangerously In Love’. Со ЛП-то беше прва и во САД.
  • 1978 - Peter Frampton во сообраќајка на Бахамите си ги крши едната рака и неколку ребра.
  • 1961 - UK No.1 Del Shannon 'Runaway'
  • 1996 - Одликувања од британската Кралица добиваат продуцентот George Martin и Van Morrison.
  • 1999 - Michael Jackson паѓа и се здобива со неколку повреди откако се срушил мост на сцената на концерт во Германија. За време на несреќата Jacko ја пеел 'Earth Song'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје