Музички времеплов
  • 1973 - Пејачот Ian Gillan ги напушта Deep Purple на крајот на турнејата низ Јапонија.
  • 1985 - На аукција во Њујорк, Rolls-Royce лимузината на John Lennon продадена е за рекордни над 1,8 милиони долари.
  • 1965 - Тапанистот на Rolling Stones, Charlie Watts купува куќа од 16 век.
  • 2003 - Членката на Destiny’s Child, Beyonce започнува 5-неделен престој на првото место на британската албумска листа со соло албумот ‘Dangerously In Love’. Со ЛП-то беше прва и во САД.
  • 1953 - Роден е Colin Hay од Men At Work (1983 UK & US No.1 'Down Under').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје