Галерии

Музички времеплов
  • 1972 - Rolling Stones ја започнуваат седмата турнеја низ Северна Америка. Со милионска заработка, станува најбогата турнеја во историјата.
  • 2001 - Shaggy истовремено е прв на британската албумска листа со 'Hot Shot' и на синглската со 'Angel'.
  • 1974 - Роден е Kelly Jones, вокалист и гитарист во Stereophonics.
  • 1995 - USА No.1 Bryan Adams 'Have You Ever Really Loved A Woman'
  • 1951 - Родена е Deniece Williams (1978 US No.1 & UK No.3 хит со Johnny Mathis 'Too Much Too Little Too Late', 1984 US No.1 & UK No.2 'Let's Hear It For The Boy'). Работела и како придружен вокал на Stevie Wonder.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје